Recept na oříškovo višňový panforte

Recept na oříškovo višňový panforte

Postup přípravy oříškovo višňového panforte

1

Předehřejte troubu na 170 ° C / 150 ° C. Plech vystelte papírem na pečení a vymažte máslem. Nezapomeňte po stranách plechu přidat okraje pomocí pečícího papíru minimálně 5 cm nad okraje plechu.

2

Do připraveného plechu nasypejte mandle, lískové ořechy a pistácie. Pečte 12 až 15 minut do té doby, než zezlátnou. Vyjměte a nechte vychladnout

3

Do hrnce dáme třtinový sirup, cukr, 1/2 čokolády, 3/4 šálku meruněk a 3/4 šálku višní. Vaříme na mírném ohni, dokud se čokoláda nerozpustí a není hladká. Odstavíme a necháme mírně vychladnout.

4

Do připravené směsi nasypte kakao, skořici, mouku a 3/4 připravených ořechů. Velmi pečlivě míchejte, dokud není směs hladká. Připravenou hmotu rovnoměrně vlijeme do pečícího plechu a pečeme při 170 stupních 70 minut. Poté necháme vychladnout.

5

Zbývající čokoládu rozehřejte v mikrovlné troubě a rozpuštěnou ji nalejte na panforte. Posypte ořechy, zbylými meruňkami a třešněmi. Nechte 30 minut vychladnout a až bude čokoláda tuhá, můžete servírovat.

Ingredience

 • 36 183 

  Mandle je název pro jádro pecky plodu mandloně obecné rostoucí převážně v subtropech, a to v Kalifornii (70% světové výroby), Itálii, Portugalsku, na jihu Francie, Španělsku a na Balkáně.

 • 55 276 

  Lísková jádra natural původně rostly v Asii, odkud se rozšířily do Evropy. Nejlépe se jim daří v Turecku, kde se produkuje velmi kvalitní odrůdy a ročně se tak dodá na trhy celého světa téměř 500 000 tun oříšků.

 • 98 2455 

  Jádra pistácií vyloupaná surová jsou výborným zdrojem bílkovin, proteinů, sacharidů, uhlohydrátů, vápníku, hořčíku, draslíku, fosforu a železa. Doporučuje se konzumace v kombinaci s ovocem a zeleninou bohatou na vitamín C, který zvyšuje absorpci železa ve střevech.

 • 24 122 

  Meruňky mají lahodné a delikátní plody, známé od starověku. Neobsahují žádný tuk, sodík a cholesterol, ale obsahují velké množství draselných solí, hořčík, draslík, železo, fosfor, vápník a minerály.

 • 81 408 

  Višně na sebe dokážou vázat škodlivé látky, které se tak mohou z těla vyloučit. Pomáhají čistit krev, játra a ledviny. Jsou jedním z nejúčinnějších prostředků na léčbu dny. Plody, višňová šťáva i sirup také usnadňují vykašlávání a používají se při zánětech horních cest dýchacích. Jako lék na bronchitidu se odpradávna vaří dokonce čaj z višňových stopek. Usušené stonky se zalijí šálkem vroucí vody a nechají 5 minut louhovat. Odvar se pak scedí a pije dvakrát denně. Stonky se dají využít i proti průjmům, při chronických a akutních problémech s močovými cestami a při léčení místních otoků.

 • 38 192 

  Třešně a višně jsou obzvláště přínosné pro lidské zdraví. Třešně mají blahodárný vliv pro lidský organismus, jelikož pomáhají čistit krev, játra a ledviny.

Published by

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *