Meruňky

17 86 

Quick Overview

Meruňky mají lahodné a delikátní plody, známé od starověku. Neobsahují žádný tuk, sodík a cholesterol, ale obsahují velké množství draselných solí, hořčík, draslík, železo, fosfor, vápník a minerály.

100g17 
Koupit
200g43 
Koupit
500g51 
Koupit
1000g86 
Koupit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítků: , , , , ,

Product Description

Meruňka obecná pochází z Číny. Do Evropy se dostala přes Arménii počátkem letopočtu. Do Česka se rozšířila z Itálie přes Slovinsko, Štýrsko a Rakousy. Arménský původ obsahuje její latinský název armenica, z něhož pochází i české slovo meruňka.

Základem efektu omlazení je mimořádně vysoký podíl jednoho typu karotenu, a to prekurzoru vitamínu A, ovlivňujícího imunitu, kromě přítomného vitamínu C. Již tři plody obsahují 2500 mezinárodních jednotek provitamínu A a splňují tím polovinu denní potřeby dospělého člověka. Karoteny chrání dužinu i sametovou slupku tohoto výtečného peckového ovoce před škodlivými volnými radikály. Žlutočervený vzhled poskytují rostlinná barviva, antokyany. Koncentrují se ve slupce i dužnině během zrání.

Protože meruňky mají nízký obsah kalorií (asi 48 kcal/100g), dají se konzumovat při redukčních dietách. Dále jsou bohaté na alkoholické minerální soli, díky čemuž vyvolávají v těle zásaditou reakci. Významné jsou i proto, že obsahují malé množství sodíku a hodně draslíku a jsou bohaté na stopové prvky, jako jsou mangan, fluor, kobalt a bor. Také obsahují velké množství sacharidů (fruktóza a glukózy).

Sušené meruňky jsou dobrým zdrojem proteinů (1,4 %) a železa, které je jejich charakteristickým minerálem. Nejdůležitější složkou meruněk, ať už čerstvých nebo sušených, je však betakaroten (provitamin A), díky kterému jsou prospěšné především při těchto onemocněních.

Konzumace meruněk pomáhá udržovat dobrý stav zraku a dává očím jiskru a krásu, které jsou projevem dobrého zdraví. Tento účinek ale není dán jen obsahem provitaminu A, nýbrž i přítomností dalších vitaminů a minerálů, jež zvyšují jeho působení. Meruňky se doporučují v případě suchých spojivek, při jejich chronickém podráždění nebo svědění, ztrátě ostrosti vidění v důsledku atrofie čoček a při šerosleposti. Nejlepších výsledků se dosahuje během meruňkové kúry.

I přes několik kontrol nelze vyloučit výskyt cizích předmětů ( zbytky pecek, aj. ).
Všechny fotografie jsou ilustrační, aktuální nabídka se může v barvě a tvaru lišit.

Výrobce: Ing. B. Kratochvíl IBK TRADE, Dolanská 337/7, 161 00 Praha 6

Provozovna: Ing. B. Kratochvíl IBK TRADE, Havlíčkova 157, 394 03 Horní Cerekev, ČR

LOT 19014

Obsažené živiny

Vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, vitamín C, vitamín E, betakaroten, kyselina listová, jód, draslík, fosfor, vápník, zinek, selen, mangan, hořčík, železo, vláknina.

Nutriční hodnoty

 

Ve 100 gramech: Energie 1189 kJ ( 284 kcal ), tuky 0,7g z toho nasycené mastné kyseliny 0,08g, sacharidy 61g z toho cukry  48,6g, vláknina 8,2g, bílkoviny 3,6g, sůl 0,02g.

Blahodárné účinky

 

Detoxikační, antioxidační, protirakovinné, pročišťující, močopudné, posilují srdce, trávení i imunitní systém, nervovou soustavu, růst vlasů, upravují krevní tlak, pomáhají proti zácpě, cirhóze, revmatismu a dně.

Složení

 

Meruňky, konzervant E220.

Skladování

 

Meruňky skladujte při maximální teplotě 20°C a relativní vlhkosti 70%. Nevystavujte slunečním paprskům.

Země původu

Turecko

Další informace

Hmotnost-
Balení

100g, 200g, 500g, 1000g

Druh

Meruňky

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Meruňky”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *