Ořechy

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Ořechy

Ořechy jsou díky své nezaměnitelné lahodné chuti a obsahu velkého množství zdraví prospěšných látek skvělou součástí každodenního jídelníčku. Nenasycené mastné kyseliny v oříšcích pomáhají zlepšovat činnost mozku, čímž se právem řadí mezi takzvaný brainfood. Do jídelníčku je ale určitě zařaďte také v případě, že chcete působit příznivě na snížení rizika kardiovaskulárních a cévních onemocnění. Hořčík obsažený ve všech druzích ořechů přispívá ke zklidnění nervů, vitamin E a jiné antioxidanty pomáhají regeneraci buněk a chrání před volnými radikály. Oříšky prospívají díky obsahu vlákniny také zažívání, další minerály a vitamíny jsou prospěšné pro zdraví vlasů a pokožky. Pravidelná konzumace ořechů také pomáhá snížit cholesterol a cukr v krvi.

Za všechny tyto pozitivní účinky vděčí ořechy vysokému obsahu vitaminů B, E a kyseliny listové. Kromě hořčíku obsahují také draslík, železo, selen, zinek, mangan či měď. Díky vysokému obsahu bílkovin, nenasycených mastných kyselin a vlákniny se také staly nenahraditelnou součástí raw, paleo a veganské stravy.

Chutné a voňavé ořechy prémiové kvality

Oříšky jsou perfektní jako zdravé mlsání a v kombinaci se sušeným ovocem tvoří plnohodnotnou svačinu. Perfektně doplňují ovocné a zeleninové saláty, skvěle se hodí do jogurtů či smoothies a lze z nich připravit lahodné bezlaktózové mléko a máslo. Takřka nenahraditelné jsou oříšky také v asijské kuchyni a v mnoha receptech na různé dezerty a omáčky.

Ořechy dovážíme jen od prověřených dodavatelů – původ a způsob pěstování je totiž výrazně znatelný na chuti a kvalitě. Můžete se tak spolehnout na to, že si pochutnáte na jemných a křupavých oříšcích prémiové kvality – naše ořechy jsou velké a neporušené, vždy čerstvé a s přirozenou chutí a vůní, bez přidaných látek.

Je libo lahodné kešu či pražené mandle?

Vybrat si u nás můžete ze široké nabídky různých druhů ořechů – arašídy, kešu, kokos, mandle, pistácie, lískové, makadamové, pekanové a vlašské ořechy. Najdete u nás nejen ořechy v celku, ale také nasekané na hranolky, plátky či nadrcené na moučku. Pro mlsné jazýčky máme kromě naturálních ořechů připravené také pražené, uzené a solené ořechy.