Kešu

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Kešu

Sladká a jemná chuť kešu ořechů je naprosto nezaměnitelná. Kešu zaslouženě patří mezi jedny z nejoblíbenějších, ale také nejzdravějších oříšků. Dáte přednost spíš praženým a soleným kešu na zdravé mlsání, nebo máte raději jejich přírodní chuť a vůni?

Kešu jsou každopádně skvělé nejen na mlsání. V kombinaci se sušeným ovocem se z nich stává plnohodnotná svačina, domácí granolu a ovesnou kaši pozvednou na novou úroveň a z každého salátu udělají exotickou pochoutku. Hojně se používají zejména v asijské kuchyni do pokrmů a omáček, velmi oblíbené jsou také při zdobení dezertů. Vegani si z nich často připravují také kešu sýry a mléko, které jsou vhodné i pro osoby trpící intolerancí na lepek a laktózu.

Proč pravidelně konzumovat kešu

I jedna hrst kešu oříšků vás zasytí a vykouzlí vám úsměv na tváři. Při pravidelné konzumaci navíc mají velké množství pozitivních účinků na zdraví. Jsou bohatým zdrojem bílkovin a mononenasycených mastných kyselin. Jsou skvělým pomocníkem při hubnutí. Kešu mají ze všech ořechů nejvyšší obsah hořčíku, který aktivuje více než 300 různých enzymů regulujících metabolické procesy, také však pomáhá při křečích, nervozitě, nespavosti a regeneraci buněk.

V kešu najdete také vitaminy skupiny B, vitaminy E a K a kyselinu listovou. Vitamin K je společně s vápníkem, hořčíkem a draslíkem důležitý pro zdraví kostí, zabraňuje totiž jejich demineralizaci. Vitamin E se právem řadí mezi antioxidanty, které například pomáhají chránit vaše oči před poškozením. Kešu jsou navíc zdrojem selenu a mědi.

Jak se pěstují kešu

Kešu ve skutečnosti nejsou tak úplně ořechy. Jsou to semena kešu jablíček, což jsou plody ledvinovníku západního. Ledvinovník má svůj původ v exotické Brazílii, odkud ho v 16. století portugalští mořeplavci dovezli do Afriky a Indie, kde se pěstuje dodnes. Pečlivě jsme vybírali a ověřovali dodavatele, abychom vám mohli nabídnout jen čerstvé kešu v prémiové kvalitě – tedy velké a neporušené kešu s lahodnou krémovou chutí.