Pletence z listového těsta s čokoládovou náplní a pekanovými ořechy

Pletence z listového těsta s čokoládovou náplní a pekanovými ořechy

Postup přípravy pletence

Udělat si vynikající pletence z listového těsta doma si může udělat každý. Dokonce je můžete naplnit oblíbenou čokoládou, marmeládou nebo skořicovým cukrem tak, jak máte rádi. Chuť vyváží skvělé pekanové ořechy a zájemci mohou ještě teplé pletence zakápnout medem nebo javorovým sirupem. Získáte tak voňavou a chutnou snídani, kterou si zamiluje celá rodina.

1

Předehřejeme si troubu na 180°C.

2

Vál poprášíme moukou a za pomoci válečku rozválíme listové těsto na tenký plát. Tento plát rozkrájíme na obdélníky tak, aby prostřední část sloužila pro náplň a krajní dvě části se daly naříznout na šikmé proužky, které budeme po položení náplně skládat přes sebe do pletence.

3

Pro čokoládové pletence jsem použila na střední obdélníkovou část tři řady po dvou kostkách čokolády. Pletenec zapleteme, prsty upevníme a potřeme rozšlehaným vejcem.

4

Dáme péct do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme dozlatova, trvá to asi 25 – 35 minut.

5

Hotové a ještě teplé lehce zakápneme javorovým sirupem (případně medem) a posypeme pekanovými ořechy. Pokud podáváme pletence dětem, rozřízněte je napůl a nechte trochu nebo zcela vychladnout.

Ingredience

Ingredience

 • balení listového těsta

 • tabulku čokolády (nebo marmeládu nebo skořicový cukr)

 • 1 vejce

 • pekanové ořechy

 • med nebo javorový sirup

 • trochu hladké mouky na podsypávání válu

 • 46 

  Datle je druh ovoce, který roste na datlovníku pravém. Jedná se o tmavě hnědé oválné plody dlouhé 3 až 7 cm a široké 2 až 3 cm, které jsou charakteristické nízkým obsahem vody a naopak až ze 70 % tvořeny sacharidy.

 • 19 97 

  Kokos patří mezi vydatný zdroj energie, který se používá jako pochutina, ale i pro lisování kokosového oleje. Kokos je zdrojem i kokosové mouky a je základní potravinou pro velkou část světové populace. Používá se také v kosmetice ve sprchových gelech, vůních i tělových mlécích. Do našich končin se dostanou ořechy již v přezrálém stavu a kokosová šťáva je vstřebaná do dužiny.

Published by

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *