Višně

  • 81 408 

    Višně na sebe dokážou vázat škodlivé látky, které se tak mohou z těla vyloučit. Pomáhají čistit krev, játra a ledviny. Jsou jedním z nejúčinnějších prostředků na léčbu dny. Plody, višňová šťáva i sirup také usnadňují vykašlávání a používají se při zánětech horních cest dýchacích. Jako lék na bronchitidu se odpradávna vaří dokonce čaj z višňových stopek. Usušené stonky se zalijí šálkem vroucí vody a nechají 5 minut louhovat. Odvar se pak scedí a pije dvakrát denně. Stonky se dají využít i proti průjmům, při chronických a akutních problémech s močovými cestami a při léčení místních otoků.

Sušené višně obsahují velké množství jódu, který napomáhá správné funkci štítné žlázy a je důležitý pro vývoj lidského organismu. Je možné je přidávat do jogurtů, tvarohů a různých koktejlů. Výborné jsou také do směsí s oříšky nebo jako sladká svačinka.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Višně obsahují menší množství cukrů, více organických kyselin (jablečnou, citrónovou, jantarovou, salycilovou). Mají více fenolových sloučenin, posilují kapiláry, mají proti sklerotický účinek a působí protizánětlivě. Z minerálů jsou višně bohaté na draslík, hořčík a fosfor. Pro vysoký obsah železa se používají jako prostředek proti chudokrevnosti.

Výraznou chuť višní lze vychutnávat samostatně, nebo si je můžete smíchat s dalšími suchými plody (ořechy, sušeným ovocem, semínky) jako lehkou, zdravou a energickou svačinu. Višně dále můžete použít do dalších pokrmů – k ochucení kaše, jogurtu, dortu, desertu, pudinku, omáčky…