Višně

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Sušené višně obsahují velké množství jódu, který napomáhá správné funkci štítné žlázy a je důležitý pro vývoj lidského organismu. Je možné je přidávat do jogurtů, tvarohů a různých koktejlů. Výborné jsou také do směsí s oříšky nebo jako sladká svačinka.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Višně obsahují menší množství cukrů, více organických kyselin (jablečnou, citrónovou, jantarovou, salycilovou). Mají více fenolových sloučenin, posilují kapiláry, mají proti sklerotický účinek a působí protizánětlivě. Z minerálů jsou višně bohaté na draslík, hořčík a fosfor. Pro vysoký obsah železa se používají jako prostředek proti chudokrevnosti.

Výraznou chuť višní lze vychutnávat samostatně, nebo si je můžete smíchat s dalšími suchými plody (ořechy, sušeným ovocem, semínky) jako lehkou, zdravou a energickou svačinu. Višně dále můžete použít do dalších pokrmů – k ochucení kaše, jogurtu, dortu, desertu, pudinku, omáčky…