PaPaya

  • 32 162 

    Papája obecná se od pradávna pěstuje pro své plody, které se konzumují syrové nebo kompotované, připravují se z nich džemy i ovocné nápoje, přidávají se do ovocných salátů, vaří se z nich „zelí“.

Dnešní moderní medicína se často navrací k moudrosti našich předků, kteří uměli využívat léčivé látky přirozeně se vyskytující v přírodě. Mezi takové léčivé rostliny patří i papaya, u nás nazývána papája.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Složení papáji je velmi rozmanité. Největší zastoupení má voda, a to celých 87%, dalšími složkami jsou sodík, hořčík, vápník, síra, fosfor, enzym papain a chymopapain, železo, draslík, magnezium. Kombinace těchto látek má pro naše tělo blahodárné účinky. Například posiluje chutě k jídlu a podporuje trávení. Podporuje také krevní oběh i srdeční činnost, ochraňuje sliznici, vidění, vitalitu buněk a barvu vlasů. Dále posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu i životní energii a bojuje proti rakovině.

Papája je výživné a nízkokalorické ovoce. Papaya je vhodná při hubnutí a také při udržení hmotnosti.