Mango

  • 38 192 

    Už slovo mango vyvolává pocit exotiky. Ovoce samotné svou chutí pak naplní veškerá očekávání. Kde se vzal tento tropický poklad, jak je to s jeho vlivem na naše zdraví a zejména jaké recepty k němu sedí nejlépe, se včetně spousty zajímavostí dozvíte níže.

Mango je exotické ovoce, které velmi dobře chutná a obsahuje i některé cenné látky. Lidé ho však prozatím moc nevyužívají, protože mnoho spotřebitelů neví, co od něj očekávat a stále není tak oblíbené, jako jiné populárnější druhy, což může být pro vyznavače životního stylu fitness škoda.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Je známo, že mango je velice vydatným zdrojem vitaminů. Kromě vitaminu D a K, které si tělo dokáže zčásti vytvořit samo, obsahuje mango všechny zbylé druhy vitaminů, jmenovitě A, B, C a E. Díky přítomnosti těchto vitaminů podporuje jeho konzumace mimo jiné spánek, zdraví vlasů, nehtů a kůže a zlepšuje metabolismus bílkovin a cukrů.

Vyjma vitaminů se v mangu ukrývá bohatství minerálů. Přítomnost mědi pomáhá kůži při opalování. Mangan podporuje tvorbu pigmentu v kůži a napomáhá správné funkci štítné žlázy. Hořčík hraje svou významnou roli jako podpora zdraví srdečního svalu, zároveň působí příznivě proti svalovým křečím. Zinek zpevňuje vazivové tkáně a draslík pomáhá vylučovat tuky z těla pryč. Toto jsou dostatečné důvody pro zařazení manga do našich jídelníčků. Když do toho připočítáme ještě jeho chuť, není o čem debatovat.