Jablka

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Jablka

Křížaly, jak se u nás sušeným jablkům přezdívá, jsou mezi sušeným ovocem klasikou. Naše sušené jablečné kroužky milují děti i dospělí pro jejich měkkou a šťavnatou strukturu a sladkou chuť. Sušená jablka jsou také skvělým zdrojem živin a navíc jsou praktická – jsou lehká a skladná, takže nezaberou moc místa v tašce, nerozmačkají se a ani se nezkazí.

Křížaly jsou lahodné nejen samotné, ale výborně se hodí také do jogurtu, ovesné kaše, domácí granoly nebo do různých moučníků, obzvlášť ve spojení se skořicí. Pokud je namícháte do směsi s oříšky a dalším sušeným ovocem, máte v okamžiku připravenou zdravou svačinku plnou vitamínů a minerálů.

Konzumace jablek

Jablka obsahují ale také vlákninu a vitaminy B, C a E, které působí příznivě na imunitní systém. Mezi minerály v jablkách patří hořčík, draslík, bor, jód, vápník, zinek, selen, mangan, železo a fosfor. Jablka jsou díky této kombinaci látek prospěšná také pro mozek a přispívají ke zlepšení paměti.

Zajímavosti o jablkách

Věděli jste, že jablek se spotřebuje průměrně celých 25 kg ročně na osobu? Na světě existuje až 20 000 různých odrůd, ty naše pocházejí od prověřených pěstitelů z ČR. Díky tomu máme možnost pečlivě kontrolovat jejich kvalitu a vy se můžete těšit na šťavnatá a čerstvá jablíčka. Pokud chcete jejich čerstvost prodloužit na maximum, doporučujeme je skladovat v uzavřené nádobě na chladném a tmavém místě.