Brusinky

  • 37 186 

    Sušené brusinky jsou nejen velmi chutné, ale jsou známé a vyhledávané i pro své blahodárné účinky, kterými působí na celý organismus. Sušené brusinky jsou bohaté na vitamíny, antioxidanty i na vlákninu.

Kromě přidávání sladkosti a chuti do pokrmů mají brusinky řadu zdravotních výhod. Brusinka v syrovém stavu je velice trpká a pro někoho ne moc chutná. Ovšem z brusinek se dnes připravují džemy, želé, nebo si můžete pochutnat na sušených brusinkách.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Léčivé vlastnosti těchto červených bobulek znali američtí domorodci už před stovkami let. Jde přitom o jeden z nejpoužívanějších amerických lidových léků, který se dodnes těší velké oblibě. Američané je dokonce v minulosti používali i na obvazování ran a jako lék na trávicí a jiné problémy. V období září a října je jejich hlavní sezóna a probíhá jejich sklizeň, přičemž největšími světovými pěstiteli, jakož i konzumenty zároveň jsou obyvatelé Severní Ameriky.

Tato bobule rostoucí na keřích je nadupaná minerály a vitamíny. Obsahuje vápník, železo, hořčík, fosfor a draslík. Kromě toho je dobrým zdrojem vlákniny a vitamínu A, C a E. Jedná se o velmi nízkokalorickou plodinu, která neobsahuje nasycené tuky a nepřispívá ke zvýšené hladině nezdravého cholesterolu v krvi.