Sezam

  • 18 92 

    Mák je malý, avšak často opomínaný přírodní lék. Malá olejnatá semínka maku jsou plná vitamínů, minerálů a prospěšných látek, jež mají úžasný vliv na naše zdraví.

Sezam pochází z Indie, sezamová semínka jsou pro svoji oříškovou a nasládlou chuť oblíbená v asijské kuchyni, ale nesmí chybět ani na našem stole. Z pohledu tradiční čínské medicíny má vztah k ledvinám, játrům, slezině – slinivce a plicím.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Sezamové semínko má ze zmiňovaných látek právě vysoký obsah železa, proto mezi skupiny, kterým pomáhá jeho zvýšená konzumace, patří ženy a pacienti s anémií (chudokrevností). Ženám se doporučuje rovněž jeho konzumace v období menopauzy, kdy zmírňuje pocity návalů a pocení. Dále, díky jeho složení, sezamové semínko prospívá srdci a cévám a rovněž podporuje lepší obranyschopnost organismu. Prospívá rovněž i vlasům, nehtům a kůži pro obsah látek, jako jsou například zinek, beta karoten či vápník.

V kuchyni sezam můžete použít jako oříšky, pečivo můžete před pečením potřít vajíčkem a posypat semínky, upražená jsou výborná na krémové polévky a saláty. Dají se použít i na vysypání formy při pečení sladkých nebo slaných moučníků, můžete v nich obalit maso či zeleninu a orestovat.