Rozinky

 • 16 83 

  Rozinky jsou sušené plody (tzv. bobule) vinné révy. Mohou se jíst syrové, především však se používají při pečení. Rozinky jsou velmi sladké díky velké koncentraci cukrů.

  (ilustrační foto)

 • 15 77 

  Rozinky jsou sušené plody (tzv. bobule) vinné révy. Mohou se jíst syrové, především však se používají při pečení. Rozinky jsou velmi sladké díky velké koncentraci cukrů.

 • 34 174 

  Rozinky jsou navzdory vysokému obsahu cukru považovány za dietní stravu, protože pro změnu neobsahují prakticky žádný tuk.

Rozinky jsou cenným zdrojem mnoha vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Zároveň jsou příznivé pro střevní mikroflóru, obsahují velké množství antioxidantů a významným způsobem chrání zuby před kazy.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Rozinky jsou sušené kuličky vinné révy, které se vyrábí z velmi sladkých hroznů. Tradičně se rozinky vyráběly sušením vinných hroznů na prudkém slunci, dnes se využívá spíše horkého vzduchu a následně chemického ošetření, které brání oxidaci plodů a ztrátě barvy. Z toho důvodu se doporučuje propláchnout rozinky před jídlem v horké vodě.

Rozinek je v současné době na našem trhu celá řada a spotřebitelé si mohou vybírat také z celé škály barevných variant. I když je jejich barva (a intenzita chuti) dána částečně použitím různých druhů vinné révy, v obecné rovině platí, že nutričně lepší jsou rozinky tmavé a z červených druhů vinné révy.

Světlejších barev rozinek až do oranžova se totiž většinou dosahuje, především v průmyslové výrobě, za použití síření oxidem siřičitým. Ten sice působí jako konzervant, zároveň ale snižuje kvalitu rozinek a může také negativně působit na alergiky.