Piniové ořechy

Piniové ořechy jsou opravdu velmi dobrým zdrojem rostlinných živin, základních minerálních látek, vitamínů a pro srdce přátelských mono-nenasycených mastných kyselin, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Tyto oříšky obsahují esenciální mastné kyseliny (ω-6 tuky), kyselina pinolenová. Nedávný výzkum ukázal její potenciální využití v hubnutí tím, že omezuje chuť k jídlu. Pinolenová kyselina spouští uvolňování hlad potlačujících enzymů, cholecystokinin a glukagonu podobný peptid-1 (GLP-1), ve střevech. Navíc, kyselina pinolenová snižuje cholesterol.

Piniové ořechy obsahují zdravé množství základních minerálů, jako je mangan, draslík, vápník, železo, hořčík, zinek a selen. Až 8,802 mg na 100 g (cca 383% denního doporučeného příjmu), borovice je jedním z nejbohatších zdrojů manganu. Mangan je důležitý kofaktor pro antioxidační enzym, superoxiddismutázy. Konzumace borovicových jadérek pomáhá tělu vyvinout odolnost proti infekčním činitelům a odstraňovat škodlivé kyslíkové radikály.