Makadamové ořechy

  • 148 744 

    Madadamiové ořechy – správně peckovice, jsou původem z Austrálie patří mezi ořechy s největším obsahem tuků (až 80%) a současně patří k nejdražším. Stromy, na kterých makadamové ořechy rostou, dosahují výšky až dvanáct metrů.

Makadamové ořechy jsou považovány za jedny nejlepších ořechů na světě. Po celém světě se pěstuje asi 7 druhů makadamových ořechů, ale jen 2 z nich jsou jedlé. Tyto jedlé druhy jsou pěstovány v zahradnických farmách po celém světě.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Ořechy patří u nás zatím k nepříliš objeveným ořechům. Makadamové ořechy jsou chuťově velice dobré a i přes vyšší cenu si je můžeme dopřát, jelikož mají výhodu, že jich sníme pouze pár a jsme takzvaně plní. Makadamové ořechy obsahují nejvyšší podíl mononasycených tuků. Ti, kdo je již objevili na ně nadají dopustit!

Makadamové ořechy jsou nejvíce kalorické ze všech. Kromě toho však obsahují také nejvíce mononasycených tuků. Pozor však, pouhých 10 oříšků má 200 kalorií a 22 gramů tuku. Tyto lahodné ořechy jsou také vynikajícím zdrojem manganu, thiaminu (vitaminu B1) a důležitých antioxidantů – vitaminu E a selenu. Makadamy dokonce obsahují všechny esenciální aminokyseliny – stavební látky bílkovin, které jsou důležité pro růst a regeneraci svalů a imunitní systém.