Makadamové ořechy

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Makadamové ořechy

Makadamové oříšky vykouzlí úsměv na tváři i těm nejmlsnějším jazýčkům. Mají totiž lahodnou, jemně nasládlou, smetanovou chuť. Navíc jich stačí sníst jen pár, protože velmi rychle zasytí.

Můžete si je dát jen tak, ale pokud je zkombinujete s ovocem, jejich chuť ještě více vynikne a v okamžiku máte před sebou plnohodnotnou svačinu. Hotovou delikatesu získáte, pokud je přidáte do domácího müsli, jogurtu, ovesné kaše nebo smoothies. Z makadamových ořechů si můžete jednoduše připravit také výtečné máslo či mléko, které ocení i osoby s intolerancí na lepek či laktózu.

Zdraví ukryté v makadamových oříšcích

Přestože jsou makadamové ořechy nejvíce kalorické ze všech ořechů – mají až 3000 kJ na 100 g – a obsahují až 74 % tuků, nemusíte se bát je zařadit do jídelníčku i při redukční dietě. Tyto tuky totiž tvoří z převážné části mononenasycené mastné kyseliny, které pomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu. Kyselina palmitolejová navíc pomáhá zrychlovat metabolismus tuků a jejich ukládané množství. Makadamové oříšky jsou také bohatým zdrojem bílkovin a esenciálních aminokyselin. Vitamin E, selen a flavonoidy se přeměňují na antioxidanty a následně přispívají k ochraně před škodlivými volnými radikály.

Makadamové oříšky obsahují také vitaminy A a B, vysoké množství vlákniny pro zdravé zažívání, ale také vápník, mangan a fosfor. Obsažený hořčík oceníte, pokud chcete pomoct své nervové soustavě. Tyto ořechy jsou také zdrojem draslíku, zinku, železa.

Jak se pěstují makadamové ořechy

Na celém světě se pěstuje sedm druhů makadamových ořechů – jen dva z nich jsou však jedlé. Jejich původním domovem jsou australské deštné pralesy, dnes se však pěstují také v Jižní Africe, Brazílii a Indonésii. Makadamové oříšky mají velmi tvrdou skořápku – nejtvrdší mezi ořechy. K lahodným oříškům se tak lze dostat jedině s pomocí strojů, nelze je otevřít ručně.
Způsob pěstování je pro lahodnou chuť a maximální kvalitu stěžejní. Makadamové oříšky proto odebíráme jen od ověřených dodavatelů, díky čemuž se můžete spolehnout na jejich čerstvost a prémiovou kvalitu.