Mák

  • 20 103 

    Zrníčka máku modrého jsou menší než máku šedého, proto se skvěle hodí k posypání housek, koláčů a různého pečiva, nebo do obalovacích směsí. Mák modrý je v chuti výraznější než šedý a je i méně olejnatý.

  • 23 118 

    Výhodné balení mletého máku modrého, který by doma měla mít každá hospodyňka po ruce. Mák je bohatým zdrojem důležitého vápníku pro zdravé a silné kosti, vlasy, nehty i proti stresu.

  • 22 114 

    Mák je bohatým zdrojem řady minerálních látek. Za pozornost stojí především obsah vápníku. Zřejmě nenajdeme potravinu, která by byla na vápník bohatší, než je mák.

Mák je bohatým zdrojem řady minerálních látek. Za pozornost stojí především obsah vápníku. Zřejmě nenajdeme potravinu, která by byla na vápník bohatší, než je mák. Z minerálních látek je velmi vysoké zastoupení manganu, hořčíku a fosforu. Z vitaminů se mák pyšní vysokým obsahem antioxidačně působícího vitaminu E. Zajímavý je i obsah vitaminů skupiny B.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Mák setý (lat. Papaver somniferum) je rostlina z čeledi makové. Jde o významný zdroj opia, což má za následek, že je v některých státech jeho pěstování zakázáno. V novější historii se mák setý stal typickou slovanskou plodinou. Týká se to jeho pěstování i využití. Stal se neodmyslitelnou součástí jídelníčku a hraje důležitou roli i při různých lidových zvycích jako symbol bohatství a hojnosti.

Semena máku mají poměrně hodně bílkovin, přičemž tvoří až 20 % obsahu máku. Tuky tvoří 40 % a jsou to zejména glyceridy kyseliny stearové, palmitové a linolové. V 100g máku bývá kolem 4,5 g vlákniny. Z vitamínů třeba zmínit vitamin E, z minerálních látek hlavně vápník, hořčík a železo.