Mák

  • 24 122 

    Zrníčka máku modrého jsou menší než máku šedého, proto se skvěle hodí k posypání housek, koláčů a různého pečiva, nebo do obalovacích směsí. Mák modrý je v chuti výraznější než šedý a je i méně olejnatý.

  • 25 127 

    Výhodné balení mletého máku modrého, který by doma měla mít každá hospodyňka po ruce. Mák je bohatým zdrojem důležitého vápníku pro zdravé a silné kosti, vlasy, nehty i proti stresu.

Mák je bohatým zdrojem řady minerálních látek. Za pozornost stojí především obsah vápníku. Zřejmě nenajdeme potravinu, která by byla na vápník bohatší, než je mák. Z minerálních látek je velmi vysoké zastoupení manganu, hořčíku a fosforu. Z vitaminů se mák pyšní vysokým obsahem antioxidačně působícího vitaminu E. Zajímavý je i obsah vitaminů skupiny B.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

Mák setý (lat. Papaver somniferum) je rostlina z čeledi makové. Jde o významný zdroj opia, což má za následek, že je v některých státech jeho pěstování zakázáno. V novější historii se mák setý stal typickou slovanskou plodinou. Týká se to jeho pěstování i využití. Stal se neodmyslitelnou součástí jídelníčku a hraje důležitou roli i při různých lidových zvycích jako symbol bohatství a hojnosti.

Semena máku mají poměrně hodně bílkovin, přičemž tvoří až 20 % obsahu máku. Tuky tvoří 40 % a jsou to zejména glyceridy kyseliny stearové, palmitové a linolové. V 100g máku bývá kolem 4,5 g vlákniny. Z vitamínů třeba zmínit vitamin E, z minerálních látek hlavně vápník, hořčík a železo.