Lísková jádra pražená blanšírovaná

60 304 

Quick Overview

Lísková jádra původně rostly v Asii, odkud se rozšířily do Evropy. Nejlépe se jim daří v Turecku, kde se produkuje velmi kvalitní odrůdy a ročně se tak dodá na trhy celého světa téměř 500 000 tun oříšků.

Zrušit výběr

Product Description

Lísková jádra původně rostly v Asii, odkud se rozšířily do Evropy. Nejlépe se jim daří v Turecku, kde se produkuje velmi kvalitní odrůdy a ročně se tak dodá na trhy celého světa téměř 500 000 tun oříšků.

Protože lísková jádra pražená blanšírovaná dodávají tělu velké množství energie, jsou vhodné jako součást na svačiny například turistů nebo cyklistů. Konzumace oříšků působí jako balzám při psychickém i fyzickém vyčerpání. Dále pomáhají v prevenci a léčbě osteoporózy, zlepšují paměť, posilují srdce a oběhový systém. Snižují riziko infarktu, žlučníkových kamenů i onemocnění cukrovkou. Ořechy snižují hladinu cholesterolu a jsou i vhodným zdrojem bílkovin.

Lískové oříšky jsou lépe stravitelné než mandle nebo vlašské ořechy. Poskytují tolik energie, že pouhých 50g doplní výdaj za hodinu tělesné aktivity. Je vhodné je proto kombinovat s rozinkami, sušenými fíky nebo datlemy, jenž je doplní potřebnými sacharidy. Dále by měli nahrazovat nějakou méně zdravou potravinu a nikoliv být konzumovány navíc. Z ořechů se získá nejvíce vitamínu E, také obsahují vitamíny B. Tudíž jsou vhodné i pro vegetariány.

U většiny ořechů se pražením rozvine a zdůrazní jejich aroma. Při pražení je nejdůležitější postupovat šetrně, tedy nevystavovat ořechy příliš vysoké teplotě po příliš dlouhou dobu.

Blahodárné účinky: protirakovinné, antioxidační, prospívají srdci

Alergeny: Lískové jádro může obsahovat sezam, sóju a produkty z mouky

I přes důkladnou kontrolu při balení nemůžeme vyloučit přítomnost skořápek a cizích příměsí.
Všechny fotografie jsou ilustrační, proto se může aktuální nabídka v barvě a tvaru lišit.

Dovozce/distributor: Ing. B. Kratochvíl-IBK Trade, Havlíčkova 157, 394 03 Horní Cerekev

Obsažené živiny

Lískové oříšky jsou velmi bohaté na živiny: B1, B2, C, E, bor, chrom, draslík, fosfor, hořčík, kvalitní oleje, kyselinu listovou a pantotenovou, mangan, měď, vápník, selen, zinek, železo a další.

Nutriční hodnoty

Ve 100 gramech: .2629 kJ/628 kcal. Bílkoviny: 14,95 g. Sacharidy: 16,7g z toho cukry 4,34g. Tuky: 60,8g z toho nasycené mastné kyseliny 4,5g.

Doporučená denní dávka

Pro dospělé: 2629 kJ/628 kcal. Cukry: 4,3g. Tuky: 61g z toho nasycené mastné kyseliny: 4,5g. Sodík: 0,0g

Složení

Lísková jádra

Skladování

Lísková jádra pražená blanšírovaná skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70% v místnosti, kde nebudou vystaveny slunečním paprskům.

Země původu

Turecko, USA

Další informace

Hmotnost-
Druh

Lísková jádra

Balení

100g, 200g, 500g, 1000g

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Lísková jádra pražená blanšírovaná”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související produkty