Kustovnice

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Kustovnice čínská

Kustovnice čínská, známější pod názvem goji, se právem řadí mezi superpotraviny – obsahuje totiž nejvyšší koncentraci antioxidantů. Tyhle poměrně maličké světle červené bobulky připomínají svou lehce kyselou chutí šípky a brusinky.

Kustovnice je výtečnou ingrediencí do moučníků, můžete si s ní ale vylepšit i jogurt, smoothie, snídaňovou kaši či domácí granolu. Pokud ji smícháte s oříšky nebo semínky, máte během minuty připravenou plnohodnotnou svačinku. Z goji si však můžete udělat také chutný odvar plný vitaminů, který se hodí zejména při nachlazení.

Konzumace goji

Kustovnice čínská má mnoho blahodárných účinků na lidské zdraví. Obsahuje vitaminy B, C a E a dokonce je nejbohatším zdrojem karotenoidů na světě. K tomu v ní najdete fosfor, zinek, železo, měď, vápník, selen a germanium. V goji je obsaženo také 18 různých aminokyselin, včetně 8 esenciálních, které si naše tělo nedokáže samo vyrobit. Mezi ně patří i tryptofan, jenž se v těle mění na serotonin, hormon štěstí, který mimo jiné zlepšuje koncentraci. Kustovnice čínská vykazuje nízký glykemický index, takže se nemusíte obávat, že by vám po konzumaci vzrostla hladina cukru v krvi. Díky obsažené vláknině se po jídle cítíte zasycení a zlepší se také vaše zažívání.

Zajímavosti o kustovnici čínské

Jak už název napovídá, původ této rostliny sahá do Číny, kde je goji také nenahraditelnou součástí tradiční medicíny. O jejích účincích svědčí také fakt, že v podhůří Himalájí se jí říká „bobule štěstí“. Tato odolná rostlinka se dá pěstovat v různých podmínkách. Tu, kterou si můžete koupit na našem e-shopu, odebíráme od prověřených pěstitelů, abyste se vždy mohli spolehnout na jejich prémiovou kvalitu a maximální čerstvost. Pro jejich co nejdelší trvanlivost je skladujte na tmavém a chladném místě v uzavřené nádobě.