Konopné semínko loupané

Od: 39 

Quick Overview

Konopné semínko je v dnešní době již docela populárním potravinovým doplňkem. A nejen to. Soudě podle poptávky lze s jistotou říci, že pozitivní vliv na lidské zdraví je více než evidentní.

Zrušit výběr
Porovnat
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítků: , , , , , , , ,

Skladem

Product Description

Konopné semínko je v dnešní době již docela populárním potravinovým doplňkem. A nejen to. Soudě podle poptávky lze s jistotou říci, že pozitivní vliv na lidské zdraví je více než evidentní. Pokud zahrnete konopná semínka do každodenního jídelníčku, přispějete tím k celkovému dobrému zdraví vašeho organismu a tím i k životní spokojenosti.

Je třeba si ale uvědomit, že technické konopí totiž neobsahuje THC nebo ho obsahuje jen v tak malém množství, že nemůže ovlivnit vnímání ani při konzumaci většího objemu. Dnes jsou semínka z technického konopí běžně k dostání v prodejnách s biopotravinami.

Z hlediska obsažených látek konopné semínko obsahuje nenasycené esenciální mastné kyseliny, tedy kyselinu gama linolenovou a kyselinu olejovou. Poměr mezi oběma nenasycenými mastnými kyselinami omega-3 alfa linolenová a omega-6 linolová kyselina je v semínku 1:3, což je poměr blízký poměru v našem organismu. Tyto dvě kyseliny jsou důležité pro správný vývoj a fungování mozku, reprodukční systémy a metabolismus.

Konopné semínko obsahuje také vzácnou omega-6 gama-linolovou kyselinu, která rovněž, stejně jako ostatní zmíněné esenciální mastné kyseliny, působí pozitivně na pokožku. Všechny tyto mastné kyseliny jsou významné pro řadu pochodů v našem organismu. Jsou významnou součástí buněčných membrán. Pomáhají udržovat hormonální rovnováhu, zabraňují poškození pokožky (vysoušení a tvorba šupin) a lámavosti vlasů.

Konopné semínko je tvořeno z 25% bílkovinami, z 31% tuky a z 34% cukry. Uvádí se, že obsahuje až 20 aminokyselin. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin, jsou nezbytné pro stavbu svalové tkáně a jsou nezbytné pro udržení zdravého imunitního systému. Dále obsahují chlorofyl, lecitin, fytin a kyselinu cannabidiolovou se silným baktericidním účinkem. Z vitamínů vitamíny ze skupiny B, dále vitamin A, C, E. Z minerálů obsahuje hořčík, železo, vápník, zinek, jód, chrom, stříbro, síru, fosfor, draslík a další.

Konopné semínko se může užívat jak při prevenci, tak při vystavení fyzické a psychické zátěži. Pomáhá regulovat hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, pomáhá udržovat zdravou pleť, vlasy, dodává energii a posiluje svalovou hmotu. Dále je doporučováno při nemocech srdce a oběhového systému a pro lepší paměť. Tím, že pomáhá udržovat zdravou pleť, je možné ho doporučovat při nemocech, jako je lupénka nebo ekzém.

I přes důkladnou kontrolu při balení nemůžeme vyloučit přítomnost skořápek a cizích příměsí. 
Všechny fotografie jsou ilustrační, aktuální nabídka se může v barvě a tvaru lišit.

Obsažené živiny

Vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B6, vitamín E, C, A, F, vápník, měď, železo, hořčík, fosfor, draslík, vláknina, bílkoviny, omega-6 gama-linolová, chrom, stříbro, síru, jód a další.

Nutriční hodnoty

 

V 50 gramech: Energie: 1226 kJ, Bílkoviny: 15g. Sacharidy: 1g z toho cukry 0,5g. Tuky: 26g z toho nasycené mastné kyseliny 2g, Vláknina: 0,5g, Sůl 0,06g.

Složení

 

Konopné semínko – produkt kontrolovaného ekologického zemědělství

Výrobek může obsahovat arašídy, skořápkové plody, oxid siřičitý a sezam.

Skladování

 

Konopné semínko skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70% v místnosti, kde nebudou vystaveny slunečním paprskům.

.

Země původu

 

Čína

Další informace

Hmotnost-
Balení

80g, 100g, 200g, 500g, 1000g

Druh

Konopné semínko

X