Kokos

  • 19 97 

    Kokos patří mezi vydatný zdroj energie, který se používá jako pochutina, ale i pro lisování kokosového oleje. Kokos je zdrojem i kokosové mouky a je základní potravinou pro velkou část světové populace. Používá se také v kosmetice ve sprchových gelech, vůních i tělových mlécích. Do našich končin se dostanou ořechy již v přezrálém stavu a kokosová šťáva je vstřebaná do dužiny.

Kokos je významným zdrojem vápníku, vlákniny, obsahuje hojně bílkovin, které jsou důležité nejen pro posílení svalů, ale zejména činnosti mozku.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

V čem je kokos výjimečný? Dokáže nám jeho pravidelné konzumování ať už v jakékoliv formě zajistit štíhlou postavu? Takto jednoduše otázka podle odborníků na stravu samozřejmě nestojí, ale přínosné účinky pro náš organismus v tomto ovoci určitě najdeme.

Pozitivní účinky kokosu pro redukci hmotnosti jsou přisuzovány obsaženému tuku, který je bohatý na takzvané mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, které jsou označovány jako MCT. Ty se v lidském organismu metabolizují jinak než mastné kyseliny s dlouhým řetězcem obsažené v typicky používaných rostlinných olejích – například ve slunečnicovém, olivovém či řepkovém.