Borůvky

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Borůvky

Tyhle malé modré kuličky s osvěžující sladkokyselou chutí ukrývají také množství zdravých látek. V létě je můžete čerstvé nasbírat i v našich lesích, ty sušené si ale můžete dopřát po celý rok. Navíc jsou opravdu praktické na cesty, výlety i do školy či práce. V tašce totiž nezaberou moc místa, skoro nic neváží a ani se nerozmačkají.

Jsou lahodné i jen tak jako zdravé mlsání, pokud však chcete plnohodnotnou svačinu pro sebe či své děti, namíchejte je s dalším sušeným ovocem, oříšky a semínky. Velmi oblíbené jsou v moučnících – zejména koláčích, ale skvěle ochutí i jogurt či ovesnou kaši. Můžete si je však přidat i do smoothie nebo granoly a dá se z nich udělat také vynikající a zdravý čaj.

Konzumace borůvek

Borůvky jsou zdrojem vitaminů A, B a C, díky čemuž jejich pravidelnou konzumací můžete podpořit svou imunitu. Nejen díky antioxidantům, jako karoten, antokyan či pterostilben, se borůvky právem řadí mezi takzvané superpotraviny. V jejich složení najdete také třísloviny, železo, hořčík, vápník, zinek, draslík, mangan, fosfor, chrom, měď, sír a vlákninu.

Borůvky také přispívají k dobrému stavu zraku a příznivě působí na činnost vašeho srdce. Borůvka by neměla chybět na vaší skladbě jídelníčku.

Zajímavosti o borůvkách

Brusnice borůvka, na které borůvky rostou, je velmi odolný keř. Jeho původem je Severní Amerika, roste však i v celé Evropě, a to převážně ve smrkových lesích. Borůvkám nevadí ani chladnější podnebí – daří se jim dokonce i v Grónsku či na Islandu. S výběrem dodavatelů jsme si dali opravdu záležet, proto se můžete spolehnout nejen na lahodnou chuť našich sušených borůvek, ale samozřejmě i na jejich naprostou čerstvost a prémiovou kvalitu. Sušené borůvky vám však vydrží čerstvé nejdéle, pokud je uschováte do uzavřené nádoby ve tmě a chladu.