Banán

  • 22 113 

    Banány jsou nejen chutné, ale hlavně velmi zdravé. Obsahují celou řadu důležitých živin a pozitivně ovlivňují trávení, zdraví srdce a hubnutí.

Banány jsou nejen chutné, ale hlavně velmi zdravé. Obsahují celou řadu důležitých živin a pozitivně ovlivňují trávení, zdraví srdce a hubnutí. Kromě vysokého obsahu živin jsou také velmi vhodnou potravinou ke svačině. Pojďme se společně podívat na 11 léčivých účinků banánů, které byly potvrzeny vědeckým výzkumem.

Nabízíme výjimečnou kvalitu, čerstvost, výhodné ceny a velký výběr toho nejlepšího na českém trhu. Vše nakupujeme vždy nejblíže u prověřeného výrobce či pěstitele, díky tomu dohlížíme na skvělou kvalitu a výhodné ceny.

V každém banánu je navíc pouze 105 kalorií a celý banán je tak prakticky výhradně tvořený vodou a sacharidy. Banány totiž obsahují jenom velmi málo bílkovin a prakticky žádný tuk.

Trápí vás žaludeční vředy, pálení žáhy, zácpa nebo průjem? Jako první pomoc vyzkoušejte banán. Banány mají schopnost neutralizovat překyselenost v žaludku a snižují jeho podráždění. Díky vláknině uvolňují zácpu, zklidní trávení i při průjmu. Kromě toho pomohou i v případě, že jste to přehnali s alkoholem.