Banán

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Banán

Banány patří k nejoblíbenějšímu ovoci, a to jak čerstvé, tak sušené. Děti i dospělí je milují pro jejich sladkou chuť, měkkou konzistenci a krásnou vůni. Sušené banány mají chuť ještě intenzivnější a labužníci je nejraději mlsají zalité v polevě. Jsou však také velmi praktické, a to hlavně na cesty – nerozmačkají se v tašce, skoro nic neváží, nezaberou moc místa a krátkodobě vydrží i teplotní výkyvy.

Sušené banány si můžete dát klidně jen tak na chuť, ale ve směsi s dalším sušeným ovocem, oříšky či semínky jsou pak plnohodnotnou a zdravou svačinkou. Chuťově se skvěle hodí také na oslazení moučníků, do jogurtu, müsli či snídaňové kaše. Pokud je předem namočíte, můžete si s nimi vylepšit také své smoothie.

Konzumace banánů 

Banány nejen výborně chutnají, ale obsahují také velké množství vitaminů a minerálů důležitých pro lidský organismus. Patří mezi ně například vitaminy skupiny B – B1, B2 a B6, vitamin A, C a E, ale také spousta vlákniny, hořčík, draslík, sodík a železo. Proteiny v něm obsažené se navíc v těle přeměňují na serotonin, který vám rozhodně zvedne náladu.

Zajímavosti o banánech

Věděli jste, že banány jsou prvním cíleně pěstovaným ovocem na světě? Rostou ve velkých a početných trsech na stromech, přičemž na každém stromu může vyrůst i 100 plodů. Banánovníkům se nejlépe daří ve Střední a Jižní Americe, Indii a Číně, naše sušené banány mají původ na exotických Filipínách. Kromě žlutých banánů, které jsou u nás nejznámější, existuje mnoho dalších druhů – hnědé, červené, fialové, zelené, z nichž některé jsou ovocné, jako nám známé žluté, jiné spíše zeleninové, které jsou nejčastěji používané na vaření. Díky tomu, že jsou naše sušené banány sklízeny, až jsou zcela zralé, se můžete těšit na jejich plnou chuť a lákavou vůni. Dodavatele pečlivě vybíráme, takže se můžete spolehnout také na jejich maximální čerstvost a prémiovou kvalitu. Pro co nejdelší trvanlivost je skladujte v uzavřené nádobě na tmavém a chladném místě.