Arašídy pražené loupané nesolené bez oleje

17 89 

Quick Overview

Arašídy loupané jsou energeticky vydatné a jsou téměř z poloviny tvořeny tukem. To ovšem neznamená, že jsou nezdravé. Jejich zařazení do jídelníčku v rozumné míře podporuje snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi, a to aniž by přispívaly ke zvýšení tělesného tuku.

100g17 
Koupit
200g44 
Koupit
500g53 
Koupit
1000g89 
Koupit
Katalogové číslo: - Kategorie: , Štítků: , , , , , ,

Product Description

Původním domovem této pochoutky je jižní Afrika, úpatí And v Bolívii a Brazílii. Lusky se sklízejí v podobě jaké je známe, ovšem na čerstvých arašídech bychom si pravděpodobně nepochutnali. Nepražené totiž chutnají jako fazole. Teprve pražením dosáhneme nám známě lahodné chuti.

Arašídy loupané jsou energeticky vydatné a jsou téměř z poloviny tvořeny tukem. To ovšem neznamená, že jsou nezdravé. Jejich zařazení do jídelníčku v rozumné míře podporuje snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi, a to aniž by přispívaly ke zvýšení tělesného tuku.

Ač se to může zdát paradoxní, arašídy loupané obsahují spoustu minerálů, které potřebujeme při zdravém hubnutí, ale také živiny nutné pro růst a správnou funkci svalů. Obsahují poměrně vysoký podíl bílkovin nebo například hořčíku, jehož účinky na náš organismus mnohdy podceňujeme (ale rychle si na něj vzpomeneme, když nás začnou chytat křeče).

Z vitamínů nelze nezmínit vitamín E, který působí jako antioxidant, a vitamíny skupiny B – niacin, který pomáhá udržovat zmíněnou hladinu cukru v krvi, ale má dobrý vliv i na pokožku a zažívání, thiamin, jehož nedostatek způsobuje problémy s koncentrací a pamětí, a kyselinu listovou, která má příznivý vliv na krvetvorbu a jejíž konzumace je doporučena především v těhotenství, kdy se podílí na správném vývoji nukleových kyselin dítěte.

Blahodárné účinky: protirakovinné, protizánětlivé, antioxidační, detoxikační, prospívá srdci, pleti, mozkové činnosti a imunitě, udržuje hladinu cukru v krvi.

I přes důkladnou kontrolu při balení nemůžeme vyloučit přítomnost skořápek a cizích příměsí.

Všechny fotografie jsou ilustrační, proto se může aktuální nabídka v barvě a tvaru lišit.

Dovozce/distributor: Ing. B. Kratochvíl-IBK Trade, Havlíčkova 157, 394 03 Horní Cerekev

LOT 19005

Obsažené živinyŽIVINY
Vitamín B3, B6, B1, B2, B5, B7, vitamín B, vitamín C, vitamín E, vitamín A, kyselina listová, vápník, jód, kobalt, mangan, draslík, selen, železo, fosfor, sodík, měď, fluor, hořčík, zinek.
Obsažené živinyNUTRIČNÍ HODNOTY
Ve 100g – nesolené: Energie: 2 595 kJ. Bílkoviny: 25g. Sacharidy: 20g z toho cukry: 4g. Tuky: 49g z toho nasycené mastné kyseliny: 6g. Vláknina: 8g. Voda: 2g, Vápník: 59 mg.

Ve 100g – solené: 2 634 kJ (567 kcal), Bílkoviny: 24g. Sacharidy: 18g z toho cukry 4g. Tuky: 51g z toho nasycené mastné kyseliny 6g. Vláknina: 7g. Voda: 2g. Vápník: 46 mg.

Obsažené živinyDOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA
Pro dospělé: 15-20 g
Obsažené živinySLOŽENÍ
49 % tuku, 26 % bílkovin, 18 % sacharidů, 7,5 % vlákniny
Obsažené živinySKLADOVÁNÍ
Arašídy skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70% v místnosti, kde nebudou vystaveny slunečním paprskům.

Další informace

Hmotnost-
Balení

100g, 200g, 500g, 1000g

Druh

Arašídy

Země původu

Argentina, USA

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Arašídy pražené loupané nesolené bez oleje”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *