Ananas

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Ananas

Ananas vyniká svou nezaměnitelnou chutí, která se díky sušení stává ještě intenzivnější. Tahle exotická pochoutka zároveň obsahuje i velké množství zdravých látek. 

Sušené ananasové kousky si nejčastěji vychutnáváme jako zdravější formu mlsání. Pokud je však namícháte ještě s oříšky a semínky, máte během několika okamžiků připravenou chutnou svačinku, která vás zasytí a dodá tělu vitaminy a minerály. Sušený ananas se úžasně hodí také do moučníků – obzvlášť do těch kokosových. Jeho chuť skvěle vynikne také v jogurtu, müsli či ovesné kaši a v případě, že ho předem namočíte, můžete si jím vylepšit i své smoothie. Pro zvlášť mlsné jazýčky pak máme připravený sušený ananas v polevě.

Konzumace ananasu 

Ananas je bohatým zdrojem zdraví prospěšných látek. Obsahuje vitaminy A, B, C a kyselinu listovou, z minerálů pak draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, zinek a jód. V jeho složení najdete i bromelain, což je enzym, který v organismu pomáhá štěpit proteiny.

Ananas je zároveň dobrým pomocníkem při redukčních dietách – obsahuje totiž velké množství vlákniny, která dodá pocit sytosti a je důležitá pro zdravé zažívání, a navíc ovocné cukry, které dodají spoustu energie. Zároveň má ananas schopnost odplavovat nadbytečné tuky pryč z těla a tím pomáhá s jejich spalováním. Ananas působí močopudně.

Zajímavosti o ananasu

Ananasu se nejlépe daří v tropickém podnebí. Pochází z Brazílie, ale dnes se pěstuje také v Ekvádoru či Thajsku, odkud pochází právě ananas na našem e-shopu. Věděli jste, že na každé rostlině vyroste jen jeden jediný plod? Ten zraje přibližně dva roky a po jeho dozrání celá rostlina umírá.

Na našem sušeném ananasu je skvělé to, že ho místní pěstitelé sbírají, až je opravdu zralý. Díky tomu vám můžeme nabídnout výjimečně sladké a voňavé kousky prémiové kvality. Sušený ananas je na cesty praktičtější, než čerstvý – je lehký, nerozmačká se vám v tašce a krátkodobě mu nevadí ani vyšší teplota. Pro maximální prodloužení trvanlivosti ho skladujte v uzavřené nádobě v chladu a šeru.