Ananas

Filtr zboží podle velikosti baleníVše1.000 gramů500 gramů200 gramů

Ananas

Ananas vyniká svou nezaměnitelnou chutí, která se díky sušení stává ještě intenzivnější. Tahle exotická pochoutka zároveň obsahuje i velké množství zdravých látek a může nám pomoci s dlouhou řadou různých zdravotních problémů.

Sušené ananasové kousky si nejčastěji vychutnáváme jako zdravější formu mlsání. Pokud je však namícháte ještě s oříšky a semínky, máte během několika okamžiků připravenou chutnou svačinku, která vás zasytí a dodá tělu vitaminy a minerály. Sušený ananas se úžasně hodí také do moučníků – obzvlášť do těch kokosových. Jeho chuť skvěle vynikne také v jogurtu, müsli či ovesné kaši a v případě, že ho předem namočíte, můžete si jím vylepšit i své smoothie. Pro zvlášť mlsné jazýčky pak máme připravený sušený ananas v polevě.

Účinky ananasu na zdraví

Ananas je bohatým zdrojem zdraví prospěšných látek. Obsahuje vitaminy A, B, C a kyselinu listovou, z minerálů pak draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, zinek a jód. V jeho složení najdete i bromelain, což je enzym, který v organismu pomáhá štěpit proteiny a působí protizánětlivě, snižuje otoky a bolest, urychluje hojení ran a brání nadměrnému srážení krve. Také díky tomu je pravidelná konzumace ananasu skvělou prevencí kardiovaskulárních onemocnění. Jeho analgetické účinky pak často využívají zejména ženy při menstruačních bolestech.

Ananas je zároveň dobrým pomocníkem při redukčních dietách – obsahuje totiž velké množství vlákniny, která dodá pocit sytosti a je důležitá pro zdravé zažívání, a navíc ovocné cukry, které dodají spoustu energie. Zároveň má ananas schopnost odplavovat nadbytečné tuky pryč z těla a pomáhá s jejich spalováním. Ananas působí močopudně, díky čemuž působí preventivně také proti zánětům močových cest a ledvin. Díky množství vitaminů a antioxidantů zpomaluje stárnutí a pomáhá při chřipce a respiračních onemocněních. Biotin obsažený v ananasu má zase pozitivní vliv na stav vlasů, nehtů a pokožky a rostlinné steroly pomáhají srovnat hladinu cholesterolu.

Zajímavosti o ananasu

Ananasu se nejlépe daří v tropickém podnebí. Pochází z Brazílie, ale dnes se pěstuje také v Ekvádoru či Thajsku, odkud pochází právě ananas na našem e-shopu. Věděli jste, že na každé rostlině vyroste jen jeden jediný plod? Ten zraje přibližně dva roky a po jeho dozrání celá rostlina umírá.

Na našem sušeném ananasu je skvělé to, že ho místní pěstitelé sbírají, až je opravdu zralý. Díky tomu vám můžeme nabídnout výjimečně sladké a voňavé kousky prémiové kvality. Sušený ananas je na cesty praktičtější, než čerstvý – je lehký, nerozmačká se vám v tašce a krátkodobě mu nevadí ani vyšší teplota. Pro maximální prodloužení trvanlivosti ho skladujte v uzavřené nádobě v chladu a šeru.